Ile długu na głowę mieszkańca w naszych samorządach?

Malanów z największym zadłużeniem w przeliczeniu na jednego mieszkańca, na drugim miejscu gmina Miejska Turek - tak wynika z danych przygotowanych przez Ministerstwo Finansów. 

Na podstawie danych przekazanych przez Ministerstwo Finansów powstał raport PAP dotyczący zadłużenia polskich samorządów na koniec ubiegłego roku. Informacje przygotowano na podstawie sprawozdań budżetowych samorządów oraz danych pochodzących z Głównego Urzędu Statystycznego dotyczących liczby ludności, według stanu na koniec roku 2016. Przygotowane statystyki pokazują, że zadłużanie gmin wyhamowało, po okresie gwałtownego wzrostu w związku z wejściem do Unii Europejskiej i przejęciem inwestycji publicznych przez samorządy.

W powiecie tureckim największe zadłużenie w przeliczeniu na jednego mieszkańca ma gmina Malanów - 1 254 zł przy nominalnej kwocie długu 8 247 044. Na drugim miejscu jest miasto Turek - zadłużenie „per capita” to 944 zł (kwota długu to 25 943 819), trzecia jest gmina wiejska Turek - 904 zł na mieszkańca (dług - 8 649 527).

oprac. na podstawie PAP/MF

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2021 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja