Brudzew: Hydrofornia i świetlica wiejska z myślą o mieszkańcach, czyli podwójne otwarcie w miejscowości Dąbrowa

Mieszkańcy miejscowości Dąbrowa mają podwójny powód do dumy. Właśnie dzisiaj, tj. 7 lipca odbyło się oficjalne otwarcie hydroforni oraz świetlicy wiejskiej. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali przedstawiciele samorządów i najmłodsi mieszkańcy wsi.

Hydrofornia przebudowana i zmodernizowana
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele samorządów, kierownicy instytucji i placówek oraz mieszkańcy miejscowości Dąbrowa. Zebranych przywitał wójt gminy Brudzew Cezary Krasowski.

-Oficjalnie otwieramy hydrofornie, która wymagała przebudowy i modernizacji. Powstała ona pod koniec lat 80-tych. I niestety tak, jak wszystko, po jakimś czasie wymagała gruntownej modernizacji- mówił wójt. 

Po przywitaniu zaproszonych gości nadszedł czas poświęcenie budynku, a następnie zwiedzanie.

Łączny koszt inwestycji to około 3 mln.zł. Prawie 1,5 mln zł środków pochodzi z Urzędu Marszałkowskiego. Pieniądze, które przekazała gmina to około 1 mln.zł.

Świetlica, jak malowana
W roku 2003 roku remiza w miejscowości Dąbrowa uległa spaleniu. Mieszkańcy podjęli decyzję, że będą odbudowywać miejsce. 12 lat temu powstały fundamenty, następnie pod okiem Juliusza Przybyły budowa powoli posuwała się do przodu.

Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonali najmłodsi mieszkańcy miejscowości Dąbrowa, a następnie budynek został poświęcony.

Głos zabrali dyrektor zastępca Dyrektora Departamentu Gospodarki Mieniem Rafał Gil oraz radna Sejmiku Wojewódzkiego Anna Majda, którzy przekazali podziękowania od Wice Marszałka Województwa Wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego.

-Jesteśmy w pięknej świetlicy, którą nie wszystkie miejscowości mogą się poszczycić. Obyście spędzali tutaj jak najwięcej czasu, organizowali okolicznościowe imprezy. Żeby było to miejsce spotkań jak najczęściej wykorzystywane z pożytkiem dla mieszańców- mówiła Anna Majda.

Środki pieniężne pochodzące z gminy to około 280 tys.zł. Najwięcej pracy w powodzenie przedsięwzięcia włożyli mieszkańcy miejscowości Dąbrowa czego serdecznie gratulujemy.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2024 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja