Przykona: Otwarcie świetlicy wiejskiej z akcentem patriotycznym w Bądkowie Drugim

Mieszkańcy miejscowości Bądków Drugi obchodzili wczoraj, tj. 7 lipca wyjątkowe święto. Wreszcie dokonano oficjalnego otwarcia długo wyczekiwanej świetlicy wiejskiej. Uroczystość połączona była z obchodami 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Atrakcji nie zabrakło również dla najmłodszych. Cała uroczystość przygotowana była perfekcyjnie, a mieszkańcy zadbali nawet o najdrobniejsze szczegóły.

Sprzyjające otoczenie, dbałość o najmniejsze detale i zadowoleni mieszkańcy. Wszystko razem sprawiło, że zaplanowana uroczystość była wyjątkowa. Mieszkańcy miejscowości wreszcie będą mieli miejsce do spotkań i z całą pewnością wykorzystają je w pożyteczny sposób.

-Idea budowy obiektu w którym można by się spotkać na zebraniu wiejskim czy innej uroczystości która służyłaby mieszkańcom tej miejscowości pojawiła się już dawno temu. A pierwsze wzmianki miały miejsce, kiedy w 1992 roku, 26 lat temu ówczesny sołtys powiedział, że trzeba coś zrobić by gdzieś tę głowę pod dachem schronić- mówił wójt gminy Przykona Mirosław Broniszewski.

Był problem ze znalezieniem miejsca na budowę. Po zmianie w planach zagospodarowania przestrzennego na tym terenie pojawiła się sposobność, którą wykorzystał radny Marek Urbaniak. Sprawa budowy świetlicy odżyła i udało się zrealizować inwestycję o łącznej wartości około 500 tys.zł.

Po podziękowaniach dla osób, które przyczyniły się do sukcesu przedsięwzięcia przyszedł czas na symboliczne przecięcie wstęgi. Aktu dokonali przedstawicielka firmy budowlanej Jolanta Mikołajewska, ksiądz proboszcz Franciszek Zygadliński, wójt gminy Przykona Mirosław Broniszewski, przewodniczący Rady Gminy Stanisław Bryl, radny Marek Urbaniak oraz sołtys Eugeniusz Piekarski.

Obiekt został poświęcony, a tuż obok niego posadzono drzewa na 100- lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Najmłodsi uczestnicy imprezy otrzymali wiatraczki, flagi oraz balony o charakterze patriotycznym.

Tego dnia dzieci bawiły się wspaniale na terenie świetlicy wiejskiej, gdzie mogły skosztować smakołyków z grilla, wyszaleć się na dmuchańcach czy wziąć udział w grach i zabawach przygotowanych specjalnie na tę okazję.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2024 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja