Dobra: Dzień Walki Męczeństwa Wsi Polskiej w hołdzie mieszkańcom za patriotyczną postawę

-Mieszkańcy wsi od zawsze, pomimo wielu niedogodności, prześladowań wykazywali się wielkim patriotyzmem. Mieszkańcy zawsze rozumieli, że należy pracować dla dobra ojczyzny choć na to często było im trudno– mówił podczas obchodów Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej burmistrz Dobrej Andrzej Piątkowski. Uroczystość miała miejsce dzisiaj, tj. 12 lipca w miejscowości Dobra.

Obchody Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej rozpoczęła msza święta, która odbyła się w kościele pw.Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Dobrej.

Po wspólnej modlitwie miały miejsce wystąpienia okolicznościowe. Głos zabrał między innymi Starosta Turecki Mariusz Seńko.

-Niech dzisiejsze święto po raz pierwszy zaświadcza o naszej serdecznej wdzięczności. Dzień Walki Męczeństwa Wsi Polskiej, który ustanowiono w hołdzie mieszkańcom polskiej wsi za ich patriotyczną postawę w czasie II wojny światowej oraz z szacunkiem dla ogromu ofiar rozstrzeliwanych, wyrzucanych z domów, pozbawionych dobytków, wywożonych do łagrów i niemieckich obozów koncentracyjnych oraz na przymusowe roboty podczas trwania działań zbrojnych na terenach naszego kraju. Mieszkańcy terenów wiejskich odegrali trudną rolę w udzieleniu pomocy polskim żołnierzy – mówił Mariusz Seńko.

Chwilę później przedstawiciele samorządów, instytucji oraz placówek złożyli kwiaty przed pomnikiem Św.Jana Pawła II w Dobrej.

Zakończenie uroczystości patriotycznej nastąpiło około godziny 20.00.

Organizatorami inicjatywy byli Starosta Turecki Mariusz Seńko oraz Burmistrz Dobrej Andrzej Piątkowski.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2023 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja