Zły system zarządzania czy gra polityczna? – czyli, co słychać w turkowskim Wydziale Komunikacji

Kolejki, zamieszanie i brak odpowiednich rozwiązań- tak podsumować można publiczną wypowiedź radnego gminy Przykona Krzysztofa Dygasa na temat Wydziału Komunikacji w Turku.  Sytuacja, w której znalazł się radny skłoniła go podjęcia interwencji, mimo, że w miejscu o którym mowa nic nie zmienia się od lat. Jak mówi sam dyrektor Wydziału Komunikacji Mirosław Ścisły wywołana została sytuacja dyskredytacji funkcjonowania o podłożu politycznym.

Stanowisko szybkiej obsługi i rejestracja internetowa dla usprawnienia systemu
Temat Wydziału Komunikacji podjął podczas jednej z sesji gminy Przykona radny Krzysztof Dygas.

-Dzisiaj byłem wyrejestrować pojazd. O godzinie 9.30 okazuje się, że nie ma już numerków. Przychodzi klient, wyciąga sobie 10 numerków, następnie 5, przychodzę ja i już numerków nie ma. Siedzi pan i mówi że może mi dać jeden numerek. Wyrejestrowanie pojazdu trwa 5 minut, ale ja czekam w tej kolejce, gdzie jest rejestracja- mówił zbulwersowany Krzysztof Dygas.

W ocenie dyrektora Wydziału Komunikacji Mirosława Ścisłego podjęty przez radnego temat to pewna gra polityczna, która ma na celu dyskredytacje wydziału. System, który według Krzysztofa Dygasa nie sprawdza się istnieje już od dawna, choć wraz ze zmianą dyrektora podjęte zostały pewne działania w celu sprawniejszego funkcjonowania.

- Obecnie jest sezon wakacyjny, urlopowy i trudno mówić tu o pełnej obsadzie i pełnym funkcjonowaniu, wydziału ale zaraz po wakacjach przeprowadzimy modyfikacje i wprowadzimy tak zwane „stanowisko do szybkiej obsługi”. Czyli te tematy, które nie wymagają tak długiego procesu, jak rejestracja pojazdu będą obsługiwane odrębnie. I to będzie pewne usprawnienie, które pozwoli na to żeby przynajmniej te osoby nie musiały tak długo czekać do załatwienia swojej sprawy. Natomiast sama rejestracja to proces który trwa około pół godziny. Jeżeli pracownik ma na obsługę interesanta 6,5 godziny to łatwo policzyć ile może wykonać rejestracji- tłumaczy dyrektor.

Aby usprawnić działania prowadzona jest rejestracja internetowa. Każda osoba zarejestrowana w te sposób o danej godzinie w wyznaczonym terminie może załatwić trzy sprawy. Nie wszyscy jednak chwalą takie rozwiązanie.

-Chciałem zarejestrować się przez internet. Termin jest, ale trzeba strasznie długo na niego czekać- mówi radny z Przykony.

Innego zdania jest Mirosław Ścisły, który jak mówi wolne terminy dostępne są już za niecałe dwa tygodnie.

- Kiedy rozpoczynałem pracę czas oczekiwania to dwa miesiące. Przypomnę tylko, że czas ustawowy na załatwienie większości spraw dotyczących pojazdu wynosi 30 dni- informuje dyrektor.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2024 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja