Kawęczyn: Wierzchem, bryczką i rowerem - na szlakach upamiętnili stulecie niepodległości

Malowniczymi szlakami gminy Kawęczyn przejechali dziś uczestnicy rajdu zorganizowanego z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 

Celem patriotycznego rajdu było nie tylko uczczenie stulecia niepodległości, ale też popularyzacja popularyzacja turystyki rowerowej jako formy rekreacji i aktywnego wypoczynku, promocja walorów turystyczno – krajoznawczych Kawęczyna i okolic, upowszechnianie wiedzy o szlakach i ścieżkach rowerowych gminy, a także stworzenie uczestnikom warunków do czynnego wypoczynku i rekreacji. Jako pierwsi na starcie stawili się rowerzyści. Po krótkiej odprawie, wyposażeni w okolicznościowe kotyliony ruszyli w liczącą 27 kilometrów trasę, która wiodła przez Kawęczyn, Dzierzbotki, Marcjanówek, Skarżyn, Zacisze, Będziechów, Krzyżówkę, Pacht, Podlesie, Milejów, Siewieruszki Wielkie, Marianów i ponownie do Kawęczyna. Później na miejscu zbiórki pojawiły się bryczki i konie. Ich trasa wiodła z placu nieopodal Urzędu Gminy przez Ciemień, Dzierzbotki, Młodzianów, Kirkut, Nowy Czachulec aby po pokonaniu 13 kilometrów powrócić do Kawęczyna. Po drodze można było nie tylko delektować się piękną pogodą i widokami, ale też posłuchać opowieści przewodnika o ważnych i ciekawych miejscach w gminie. Co ciekawe - na rajdzie pojawiła się prawdziwa perełka! Wyprodukowany w 1933 roku niemiecki rower Bismarck, zachowany w oryginalnym stanie, nigdy nie poddany renowacji i… w pełni sprawny!

Gdy zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi uczestnicy rajdu spotkali się na mecie, czekało już na nich ognisko i specjalnie na tę okazję przygotowane śpiewniki patriotyczne. Wieczór upłynął więc na wspólnym muzykowaniu i dobrej zabawie.
 

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2024 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja