Wideo: Jubileuszowe zawody w powożeniu zaprzęgami w Tuliszkowie

Już po raz dziesiąty miłośnicy wyścigów zaprzęgów konnych mieli okazje podziwiać zmagania, które zorganizowane zostały na tuliszkowskim stadionie, w niedziele, 12 maja. Imprezie towarzyszyły dodatkowe atrakcje, wspaniała pogoda oraz niepowtarzalna atmosfera.

40 przejazdów podziwiała licznie zgromadzona publiczność podczas X Otwartych Gminnych Zawodów w Powożeniu Zaprzęgami w Tuliszowie.
Zawody organizowane są niezmiennie od 2007 roku przez Miasto i Gminę Tuliszków oraz MGOK, a ich pomysłodawcą jest Stefan Markiewicz, którego z okazji jubileuszu organizatorzy nagrodzili specjalnym listem gratulacyjnym.


W tym roku zawody nosiły nazwę „Pod św. Witem”. Św. Wit jest patronem tuliszkowkiej parafii, dlatego  w oparciu o losy patrona dokonano poświęcenia przyprowadzonych z tej okazji na stadion zwierząt. Święcenia dokonał  proboszcz parafii w Tuliszkowie ks. Stanisław Nowak.


Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał burmistrz Tuliszkowa- Grzegorz Ciesielski, a podziękowania za dziesięć lat współpracy złożył Stefan Markiewicz, wymieniając osoby, sponsorów i instytucje, które rok rocznie wspierają zawody.


Przed zawodami bryczki i zaprzęgi udały się na paradę ulicami Tuliszkowa w rytm piosenek zaprezentowanych przez kapele Kasztelańską, a na murawie stadionu zaprezentowała się Orkiestra Dęta Quantum z Rychwała.


Wśród startów jako pierwsze zaprezentowały się zaprzęgi dzieci z kucami. Po nich na przygotowaną trasę wyjechali dorośli. Jak zawsze o wygranej decydował czas oraz dokładność przejazdu – czyli jak najmniej błędów, a więc i punktów karnych. Po każdej konkurencji uczestnicy otrzymywali pamiątkowe puchary, a konie- kotyliony. Wszystkie przejazdy licznie zgromadzona publiczność nagradzała gromkimi brawami, kibicując swoim faworytom. Wszystko to, rwa z pogodą sprzyjało miłej atmosferze niedzielnego popołudnia.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja