Gm. Turek: Policjanci zlikwidowali plantację marihuany w Żukach

Policjanci z Wydziału Kryminalnego turkowskiej komendy  zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich. Uprawa ukryta była na nieużytkach w miejscowości Żuki. Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalne rośliny.

W ubiegłym tygodniu  kryminalni z Komendy Powiatowej  Policji w Turku  weryfikowali gromadzone przez siebie informacje, dotyczące nielegalnej uprawy konopi na terenie gminy Turek.

Idąc śladem informacji  w miejscowości Żuki natrafili na uprawę. Uprawa była dobrze ukryta na zakrzewionym i porośniętą wysoką trawą nieużytku.  Wstępne badanie testerem, wykazało w zabezpieczonych roślinach obecność substancji narkotycznych (tzw. THC).

Podczas czynności funkcjonariusze zabezpieczyli  51 sadzonek konopi o wysokości od 30 do 120 cm, które trafiły do policyjnego depozytu. Na obszarze, gdzie rosły krzewy przeprowadzono dokładne oględziny terenu z udziałem technika kryminalistyki. Funkcjonariusze pobrali również próbki roślin do badań laboratoryjnych.

Źródło: KPP Turek

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2023 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja