Przykona: Przewodniczący Bryl pyta posła i starostę- co z dojazdami młodzieży do szkół?

W związku z licznymi skargami i telefonami docierającymi do Rady Gminy Przykona od rodziców dzieci dojeżdżających do szkół ponadgimnazjalnych powiatu tureckiego dotyczących braku kursów autobusów relacji Posoka/Kozubów – Turek. Chodzi o dwa kursy (rano o godz. 7:00 i po południu o około 15:30). 

Proszę o odpowiedź o następujące pytania:

1. Dlaczego nie powiadomiono rodziców o niewykonywaniu w/w kursów przed rozpoczęciem roku szkolnego?
2. Dlaczego mimo rozkładu jazdy zawieszonego na przystanku nie wykonuje się w/w kursów?
3. Jakie działania podejmie Zarząd Powiatu Tureckiego, aby umożliwić młodzieży z tej części gminy Przykona, by mogli dojeżdżać do szkół w Kaczkach Średnich i Turku zgodnie z nałożonym przez ustawę zadaniem?
4. Czy przewiduje się sankcje dla przewoźnika wykonywującego w/w przewozy?

Proszę o odpowiedź.

Prowadząc rozmowy z rodzicami i młodzieżą pojawiły się sugestie aby obniżyć wiek uprawniający do uzyskania prawa jazdy od 16 lat, oczywiście za zgodą rodziców lub opiekunów. Bardzo pomogłoby to młodzieży samodzielnie dojeżdżać do szkół oddalonych nieraz powyżej 30 km. od miejsca zamieszkania. Jeżeli państwa polskiego nie stać na zorganizowanie dowozu młodzieży ponadgimnazjalnej to umożliwmy im możliwość uzyskania wcześniej prawa jazdy by dojeżdżali samodzielnie.

Dlaczego mają czekać do lat 18, bo jak widzę z praktyki starsza młodzież radzi sobie dobrze zabierając koleżanki i kolegów i dojeżdżając do szkół.

Ja osobiście miałem w 1981 roku prawa jazdy przez osiemnastym rokiem życia, pomogło mi to dojeżdżać do szkoły i dlaczego nie wrócić do tego co było dobre?
Uprzejmie proszę Pana Posła na Sejm Ryszarda Bartosika o zajęcie stanowiska odnośnie zmiany ustawodawstwa w tej dziedzinie i odpowiedź.

Z poważaniem,
Przewodniczący Rady Gminy Przykona
Stanisław Bryl

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2021 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja