Tuliszków: Zawodnicy judo na wakacjach

Uczniowski Klub Sportowy Judo w Tuliszkowie był organizatorem zajęć sportowo-rekreacyjnych pod hasłem ,,Wakacje z Judo” które objęte były programem przeciwdziałania uzależnieniom pt. ,,Uzależnieniom mówimy NIE!” i dofinansowane były z Urzędu Gminy i Miasta w Tuliszkowie.

Zajęcia odbywały się przez całe wakacje  na hali sportowej w Tuliszkowie, były to zajęcia dla dzieci i młodzieży z Miasta i Gminy Tuliszków.  Podczas zajęć wakacyjnych dzieci i młodzież podwyższali swą sprawność fizyczna poprzez  gimnastykę podstawowa, gry i zabawy ruchowe, gry zespołowe. W lipcu odbyły się również wycieczki, dzięki czemu zajęcia były urozmaicone. Na początku lipca uczestnicy wybrali się do Łodzi do Parku Trampolin. Przed dziećmi i rodzicami czekała wielka atrakcja ale i wysiłek. Nikt nie spodziewał się tak wspaniałych wrażeń. Każdy z uczestników opuszczał hale z uśmiechem ale i zmęczeniem. Kolejny wyjazd odbył się do Parku Wodnego ,,Fala’’ w Łodzi. Przed dziećmi i rodzicami czekały wspaniałe atrakcje, m.in.: zjeżdżalnie, sztuczna fala, jacuzzi, sauna. Idealne miejsce na wypoczynek i relaks. Nikt nie spodziewał się tak wspaniałych wrażeń. Oprócz wyjazdów odbyły się zajęcia profilaktyczne z pierwszej pomocy przedmedycznej dla dzieci i młodzieży z gminy i miasta w Tuliszkowie. Szkolenie prowadzili; Ratownik medyczny - Łukasz Wróbel i Marcin Nycek oraz ratownicy OSP w Tuliszkowie po kursie kwalifikowanej pierwszej pomocy; Natalia Skibińska i Jacek Antoniewicz W szkoleniu wzięło udział ok 20 osób a wśród nich dzieci i młodzież uczestnicząca na zajęciach wakacyjnych. Podczas szkolenia prowadzący skupili się na z podstawowej pomocy przedmedycznej obejmującej tematy zaopatrzenia ran, krwawień i krwotoków, zaopatrzenia złamań/zwichnięć, postępowania z osobą nieprzytomną obejmującą sprawdzenie stanu przytomności, zbadania podstawowych funkcji życiowych, ułożenie pacjenta w pozycji bezpiecznej oraz prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej.


W dniach 15-24  sierpnia2016  Uczniowski Klub Sportowy ,,Judo’’ w Tuliszkowie wraz z zawodnikami i dziećmi z GiM w Tuliszkowie przebywał na obozie letnim w Murzasichle. Wspaniałe widoki panoramy Tatr, świeże powietrze oraz wiele innych atrakcji czekało na zawodników sekcji.
 

Jak każdego roku organizowaliśmy wyjazd w bardzo atrakcyjne miejsce gdzie zawodnicy szkolili swoje umiejętności pod okiem trenera Jacka Jaworskiego (6Dan) oraz trenera Michała Gaj (1Dan). Codziennie odbywał się poranny rozruch oraz dwa treningi dla grupy starszej i młodszej a także walki szkoleniowe w COS w Zakopanym z klubami Gimnazjon Suchy Las, UKS Bydgoszcz, UKS Kodokan Toruń, Ippon Jarocin, AZS AWF Gorzów Wielkopolski, Mizuno Opole, Ikizama Warszawa, Lemur Warszawa. W każdym dniu zaplanowane były również inne atrakcje, oprócz zajęć sportowych uczestnicy zwiedzali Krupówki, Gubałówkę, Wielką Krokiew i okolice Murzasichle.  W wolnych chwilach dzieci korzystały z basenu który oferował ośrodek. Odbyły się również zajęcia plastyczne, spacery po pobliskich miejscowościach oraz zajęcia w terenie. Dodatkowo organizowane były wędrówki górskie, dyskoteki, ogniska i seanse filmowe. 


Największą atrakcja na która z dużym wyczekiwaniem od samego początku obozu  czekali uczestnicy był wyjazd do największego kompleksu wodnego Tatralandi w Słowacji. Wyjazd na baseny zapewnił uczestnikom wiele wspaniałych chwil i mnóstwo atrakcji.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja