Czy dopalacze wypalają mózg?

Na te i szereg innych pytań dotyczących zażywania szkodliwych substancji psychoaktywnych czyli dopalaczy młodzieży z Zespołu Szkół Technicznych w Turku odpowiadali specjaliści zajmujący się na co dzień bezpieczeństwem życia i zdrowia. 

Debata społeczna pod hasłem „Dopalacze – negatywne skutki zażywania” zorganizowana została z inicjatywy Komendy Powiatowej Policji w Turku. W spotkaniu oprócz młodzieży udział wzięli przedstawiciele instytucji samorządowych, jak również policji i Sanepidu – czyli ci, którzy zajmują się powszechnym już problemem związanym z rozpowszechnianiem i zażywaniem dopalaczy.

Przybyła młodzież i zaproszonych gości przywitał komisarz Roman Pankowski, zastępca komendanta KPP w Turku, zapraszając do udziału i dyskusji.

Następnie wykład na temat „ Dopalacze- czym są i jak działają, aspekty zdrowotne środków odurzających” przedstawił dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Turku - Alfred Rajczyk. Szczegółowy opis działania i skutków ubocznych  to jedne z wielu aspektów, które znalazły się  w szerokiej prelekcji. Doktor Rajczyk wskazywał na zachowania osób będących pod wpływem dopalaczy, opisywał cechy charakterystyczne wyglądu- jak przekrwione i zaczerwienione białkówki, szeroko otwarte oczy, suchość w ustach czy też uszkodzenia błon śluzowych i uzębienia.

Z kolei statystyki związane z posiadaniem, sprzedażą i zażywaniem środków odurzających na terenie powiatu tureckiego, a w szczególności Turku przedstawił podinsp. Wiesław Raczyk, naczelnik Wydziału Prewencji w KPP w Turku.

Jak na debatę przystało swój głos miała również młodzież, która chętnie włączyła się do dyskusji, zadając pytania przybyłym gościom. Na koniec uczestnicy debaty wypełnili anonimową ankietę, z której policja będzie mogła wyciągnąć wnioski dotyczące potrzeb, oczekiwań i bezpieczeństwa związanego z dopalaczami, szczególnie w środowisku młodych – dorosłych.

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja