Dołączyli do grona czytelników

Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka przyjęła w poczet prawie stu nowych czytelników. Oficjalne pasowanie starszaków z Przedszkola Samorządowego nr 5 i 7 odbyło się w miniony wtorek, 5 grudnia w Filii nr 4. 

Pasowanie na czytelnika to dla dzieci niecodzienne wydarzenie. W tym wyjątkowym dniu nie tylko otrzymują własną kartę, ale także zyskują możliwość samodzielnego wyboru książek.

Zanim jednak przedszkolaki dołączyły do czytelniczego grona, obejrzały przedstawienie, w którym najbardziej znani bohaterowie bajek i baśni, tłumaczyli jak należy z książką postępować. 

Dowiedziały się także, jakie zasady obowiązują w turkowskiej bibliotece – ile książek mogą wypożyczyć i jak długo mogą trzymać książkę w domu.
Następnie odbyła się uroczysta przysięga, a tuż po niej wręczenie pamiątkowych dyplomów i kart czytelniczych, które pozwalają na korzystanie z księgozbioru we wszystkich punktach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku. Dodatkową atrakcją było wypożyczenie pierwszej książki.

Pasowanie zorganizowała Filii na 4 MBP w Turku przy współpracy i ogromnym zaangażowaniu dzieci i bibliotekarek – Agnieszkę Mądrachowską, Jolantę Szczepaniak i Katarzynę Dobrowolską  ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku, które przygotowały wprowadzającą w świat książek inscenizację.

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2024 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja