Wideo: Pyszne „ziemniaki, kartofle, pyry”, czyli Piknik Integracyjny w Kotwasicach

Podczas Pikniku Integracyjnego w Kotwasicach, który odbył się 1 lipca organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Występy artystyczne, wspaniała zabawa i smaczne jedzenie to tylko niektóre z przygotowanych niespodzianek. „Ziemniaki, kartofle, pyry” to natomiast motyw przewodni tegorocznego konkursu Nasze Jadło zorganizowanego w ramach Konkursu Na Potrawę Lokalną. Było pysznie i pięknie, a mieszkańcy gminy mieli okazję przypomnieć sobie najbardziej wyszukane, swojskie smaki.

W niedzielne popołudnie plac mieszczący się przy świetlicy wiejskiej w Kowasicach tętnił życiem. Dmuchańce, zabawy i konkursy dla najmłodszych to tylko niektóre z przygotowanych przez organizatorów atrakcji.

Podczas Pikniku Integracyjnego zarówno dzieci, jak i dorośli mieli okazję skosztować pyszności przygotowanych przez poszczególne sołectwa. Wróciły smaki z dzieciństwa i wyśmienite rarytasy zaspokoiły nawet najbardziej wybredne podniebienia. Do konkursu Nasze Jadło przystąpiły miejscowości Malanów, Miłaczew, Bibiana, Targówka, Kotwasice i Dziadowice Folwark. Bohaterem wszystkich dań był ziemniak. Uczestnicy imprezy mogli skosztować knedli, klusek śląskich, gziki z ziemniakami, placków ziemniaczanych czy kiszki ziemniaczanej. Mimo tego, że wszystkie potrawy były wyśmienite komisja konkursowa musiała wybrać zwycięzcę.

-Bardzo trudno było wybrać najlepszych. Szczerze mówiąc najchętniej chciałbym przyznać pięć pierwszych nagród. Każde sołectwo przygotowało coś niesamowitego. Każdy smak był niepowtarzalny. Tak więc na dobrą sprawę wygrali wszyscy. Po prostu jako komisja przyznaliśmy pierwszą nagrodę, ale wszystkie sołectwa które wzięły udział w konkursie są wygrane- mówił wójt gminy Malanów i członek komisji konkursowej Sławomir Prentczyński.

Prawo wyboru najpyszniejszych dań mieli również mieszkańcy. Podobnie jak jury mieszkańcy zdecydowali, że najlepsze dania przygotował zespół z Kotwasic.

Organizatorami Pikniku Integracyjnego byli Sołectwo Kotwasice, Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie. 
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2024 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja